FÜRDŐ-WELLNESS-SPA Pályázati terv

FÜRDŐ-WELLNESS-SPA

Pályázati terv

2009

Móricz Zsigmond körtéri Gomba épülete - Tervpályázat

Az épület hasznosítási koncepciója: "Gombából buborék"

Budapest

Pályázat éve: 2009

Tervező: Hefelle-Kiss Karolina, Nagy Árpád

 https://epiteszforum.hu/a-gomba-szinei

Vissza
Pályázati terv - városi wellnessfürdő FÜRDŐ-WELLNESS-SPA Pályázati terv

Pályázati terv - városi wellnessfürdő

Pályázati terv - városi wellnessfürdő és üzletek FÜRDŐ-WELLNESS-SPA Pályázati terv

Pályázati terv - városi wellnessfürdő és üzletek

Pályázati terv FÜRDŐ-WELLNESS-SPA Pályázati terv

Pályázati terv

Pályázati terv - külső látvány FÜRDŐ-WELLNESS-SPA Pályázati terv

Pályázati terv - külső látvány

Gombából Buborék

A pályázati munkánk alap-koncepciójának kialakítása során abból az egyszerű vezérelvből indultunk el, hogy szeretnénk újra „helyzetbe hozni” és élettel megtölteni, a mára már teljesen leromlott állapotú épületet, melyet messziről elkerülnek a Móricz Zsigmond Körtéren sietve közlekedő emberek, illetve a helyi lakosok egyaránt.

 Az épületet használó célközönség meghatározásakor emberek több csoportjára is gondoltunk, hiszen a forgalmas teret naponta közel 100 ezer utas használja, akik különböző céllal érkeznek ide.

Legtöbben azok a tömegközlekedést használó, átszálló utasok vannak, akik nap, mint nap erre járnak és sietve haladnak munkahelyük, illetve otthonuk felé. Mindennapi élethez szükséges funkciók kiszolgálásánál, biztosan lehet számítani rájuk.

Egy másfajta, különböző korosztályt magába foglaló embercsoport is használja a teret, akiknek dolga annyira nem sietős, vagy várakozásra kényszerülnek, illetve a szabadidejüket töltenék itt el. Családok, diákok, fiatalok és idősebbek is egyaránt kikapcsolódnának egy kultúrált és magas színvonalon működő épületben.

Elképzelésünk szerint a Gombát olyan épületnek alakítjuk át, mely nemcsak a kiadható üzletek számára csábító, hanem olyan variabilis belső térrel is rendelkezik, amely idővel más-más emberek számára adhat kikapcsolódási lehetőséget, vagy helyet és alkalmat a találkozásra, szórakozásra, kultúrára.

A centrális épületet elfeleztük és a tér felé, kifelé fordulóan bérleményeket terveztünk üzletek, pici boltok számára, melyek a nagy bevásárló központokkal ellentétben a különösen a helyi, hazai áruk és termékek piacát és szolgáltatásait célozzák meg. Egyszerű kis boltok, a mindennapi élethez szükséges termékek, különösen a gasztronómia hagyományos világából. Kolbászos, pékség, tejbár valamint elvitelre áruló pici cukrászda, fagylaltozó, de ugyanúgy elképzelhető hírlapárus és virágos is.

Az épület belső része egy olyan központ, mely alkalmat ad a találkozásokra az utasok, diákok, kerületi lakosok számára és egyszerű anyagokkal, de igényesen kialakított terei újra a környék ékességévé válhat.

A centrális épület Gomba formáját, még egy szinttel bővítettük a tér szinttől lefelé, evvel egy olyan belső teret létrehozva, ami már inkább egy buborékra asszociál.

Milyen lehet ma egy óriási „buborék belülről”?...................

Hmm.

Mi lehet ma egy buborékban belül?

Víz. Színek, a szivárvány színei.

Medence biztosan. Különösen nyáron a kikapcsolódás kedvelt városi formája a fürdőzés. Élménymedence és hozzá tartozó wellness szolgáltatások mindenki számára elérhetően. Kikapcsolódás és relaxálás egy helyen.

Ha már nem olyan jó az idő a fürdőzéshez, legjobb alkalom a találkozásra és ismerkedésre kicsiknek és nagyoknak egyaránt a tánc és zene. Táncparkett ugyanazon a terepen. Nappal tánctanítás iskolásoknak, nyugdíjasoknak, bárkinek…este szórakozás zene-tánc-buli hajnalig,a bezárt épületben hangszigetelten mégis közel mindenhez.

Télen ugyanott jégpályaként is funkcionálhat a tér, ami szintén sokak (különösen a gyermekek) számára nyújt szórakozást, sportot, játékot egyaránt.

Mindezek a funkciók ugyanazokkal a kiszolgáló terekkel működhetnek, illetve minden időszakban kiegészülhetnek a bisztró éttermi szolgáltatásaival.

A városi tér maradjon a városlakóké. Az ott élő embereké, nem csak kizárólag az átutazóké. Az általunk megfogalmazott funkciók működnek a Móricz Zsigmond Körtér forgatagában is, kikapcsolódást nyújthatnak bárki számára, mégis különbözik a többcélú rendezvényközpontok világától. Átlátható üvegfalai bezárható épületet hoznak létre úgy, hogy nem veszik el végérvényesen a területet az ott lakóktól.

Vissza